کاربردهای دستگاه لیزر فایبر

کاربرد دستگاه لیزر فایبر در صنعت

دستگاه لیزر فایبر از جمله دستگاه های مارکینگ و حکاکی لیزری برای ایجاد نقش و نگارهای مختلف است. با استفاده از این دستگاه در صنعت برش فلزات و حکاکی آنها تحول بزرگی ایجاد شده است. عملکرد و دقت بالای این دستگاه در عملیات حک و مارکینگ باعث شده است تا به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

فناوری متفاوت دستگاه در تولید اشعه و بازدهی بالای لیزر تولید شده از مهم ترین دلایلی است که استفاده از لیزر فایبر را در صنایع مختلف گسترش داده است. در حال حاضر، بیشترین کاربرد دستگاه لیزر فایبر در حوزه برش، جوشکاری و حکاکی فلزات تعریف می شود. آنچه در فروشگاه های اینترنتی به عنوان طرح لیزر جعبه جواهرات، جعبه هدیه، لوازم دکوری و روشنایی و …قابل دانلود و خریداری است، از طریق این فناوری به محصولاتی بازارپسند برای مصرف کنندگان تبدیل می شوند.

کاربرد دستگاه لیزر فایبر چیست؟

دستگاه لیزر فایبر یکی از دستگاه های حکاکی است که با استفاده از اشعه لیزر قادر ایجاد نقش و نگارهای مختلف در فلزات است. ویژگی هایی چون لیزر حساس و دقیق، عدم تماس نازل با سطح مورد نظر و قدرت مانور بالاتر دستگاه، استفاده از آن را در حوزه های مختلف صنعتی با استقبال بیشتری همراه ساخته است.

تولید محصولات سفارشی در صنعت تبلیغات

برش لیزری فلزات روشی کاملا مناسب برای صنعت تبلیغات است. به جای درگیر شدن با ابزارهای قدیمی و سخت، با استفاده از این فناوری می توان برش هایی زیبا و کارآمد در فلزات ایجاد کرد. در دستگاه لیزر فایبر برش فلزات با بیشترین کیفیت و با توجه به نیاز محصول تبلیغاتی امکان پذیر است.

سفارش دهندگان این محصولات در جستجوی الگوهایی تهیه شده با بیشترین جزئیات و بهترین متریال هستند. خوشبختانه، امکان خرید و دانلود این الگوها و طرح های لیزر در فروشگاه های اینترنتی مربوطه وجود دارد. طرح لیزر جعبه هدیه، استندها، لوازم اداری و … هر یک می توانند گزینه هایی برای تولید محصولات تبلیغاتی باشند. دستگاه لیزر فایبر می تواند طرح های متنوع هر یک از این محصولات را با بالاترین دقت و ظرافت برش و حکاکی کند.

حک و برش طلا و نقره

برش و حکاکی طلا و نقره با دستگاه لیزر فایبر

حکاکی و طراحی روی طلا و نقره به منظور تولید زیورآلات سفارشی کاربرد زیادی دارد. در صنعت طلاسازی، دستگاه لیزر فایبر مارکینگ توانسته است سرعت تولید محصولات طلا و نقره را متحول کند. با کمک این تکنولوژی اجرای طرح های خلاقانه و مطابق با مد روز در حوزه زیورآلات به راحتی امکان پذیر است.

با استفاده از فناوری برش لیزر و حکاکی فلزات می توان طرح های متنوعی را در صنعت طلا و جواهرات به صورت سفارشی ایجاد کرد. از مهم ترین موارد کاربرد دستگاه لیزر فایبر در این صنعت می توان اشاره کرد به:

 • ساخت انواع پلاک های دو بعدی با طرح هایی خاص
 • حکاکی روی دستبند و النگو
 • ساخت زیورآلات ظریف با بیشترین دقت و کمترین پرتی
 • حکاکی انواع چهره و منظره روی انگشتر، پلاک و دستبند
 • حک عیار طلا و لوگو سازنده
 • حک نام، تاریخ در حلقه های عروسی و نامزدی

طرح های پیچیده و ظریف در صنعت دکوراسیون

دستگاه برش لیزر فایبر انقلاب عظیمی در حوزه دکوراسیون داخلی عصر ما ایجاد کرده است. با استفاده از این دستگاه و با توجه به ویژگی هایی چون سرعت بالا و برش های انعطاف پذیر آن، به راحتی می توان هزاران طرح گرافیکی پیچیده را پیاده سازی کرد.

زیباییی و ظرافت دو فاکتور مهم در تولید طرح های متنوع دکوراسیون های داخلی هستند. با استفاده از دستگاه برش لیزر فایبر در صنعت دکوراسیون این فاکتورها در محصول نهایی مشهود خواهند بود.

مارکینگ محصولات در صنعت پزشکی و داروسازی

حال و آینده صنعت پزشکی با حضور دستگاه های برش فلزات گره خورده است. تولید تجهیزات مختلف در این صنعت مستلزم رعایت استانداردها و نکات بهداشتی است. فناوری لیزر مارکینگ یکی از مناسب ترین روش ها برای مارکینگ تجهیزات پزشکی و محصولات داروسازی می باشد.

شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی و داروسازی از تکنیک های چاپ برای نوشتن در محصولات استریل خود استفاده نمی کنند؛ چرا که جوهر به عنوان یک منبع آلودگی در این محصولات می باشد. به همین دلیل، کاربرد دستگاه لیزر فایبر در این تجهیزات روش موثرتری است. ویژگی هایی که لیزر فایبر را به یک ماشین خاص برای تولید تجهیزات پزشکی تعریف می کند عبارت است از :

 • دقت و سرعت عمل بالا
 • کنترل دقیق فرایند حکاکی
 • عدم تماس نازل با قطعه مورد نظر و جلوگیری از انتقال آلودگی به آن

 از موارد کاربرد لیزر فایبر در این صنعت می توان به مارکینگ تجهیزات جراحی و دندانپزشکی اشاره کرد. مهم ترین مزایایی که استفاده از این دستگاه را بهترین گزینه در حوزه ذکر شده قرار می دهد، شامل این مواد هستند:

 • مارکینگ انجام شده به راحتی قابل خواندن است
 • امکان استریل کردن تجهیزات تولید شده تا صدها بار، بدون کمترین آسیب، وجود دارد.
 • این تکنیک از چسبیدن باکتری در قطعه مورد نظر جلوگیری می کند.

تجهیزات ورزشی و تناسب اندام

کاربردهای لیزر فایبر در تجهیزات ورزشی

از دیگر موارد کاربرد دستگاه لیزر فایبر مارکینگ تولید تجهیزات ورزشی است. با استفاده از تکنولوژی برش لیزری فلزات پیشرفت زیادی را در ساخت این تجهیزات شاهد هستیم. در ساخت وسایل ورزشی چون تردمیل، دوچرخه و … قطعات و ورق های فلزی متنوعی به کار رفته است. با استفاده از دستگاه لیزر فایبر می توان این قطعات را به بیشترین دقت و ظرافت و کارایی ممکن برش داد.

بهینه سازی ظاهر محصول در تولید لوازم خانگی

در حوزه تولید لوازم خانگی امروزی، تکنولوژی رپدازش سنتی کم رنگ تر شده و جای خود را به تکنوژی های نوینی چون برش لیزری داده است. دستگاه برش لیزر فلزات یا فایبر یکی از قدرتمندترین روش های پردازش در صنعت تولید لوازم خانگی مدرن امروزی است.

در فرایند تولید این لوازم با دستگاه لیزر فایبر، بهبود کیفیت برش و بهینه سازی ظاهر محصول به راحتی اجرا می شود؛ ویژگی هایی که در جذب محصول توسط مشتری مهم تلقی می شوند. برش های استاندارد و دقیق، افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه های تولید از دیگر دلایلی است که کاربرد این دستگاه را در صنعت لوازم خانگی پررنگ می سازد.

بهره وری و امنیت در تولید قطعات خودرو

خودروسازی از جمله صنایعی است که رونق آن بدون استفاده از دستگاه لیزر فایبر فلزات امری محال است. درب های خودرو، لوله اگزور، آینه، ترمز، قطعات داخل موتور و هزاران قطعه دیگر در این حوزه به مدد تکنولوژی فناوری برش لیز فلزات با بیشترین کارایی و امنیت تولید می شوند.

نورپردازی مدرن

آباژور - از کاربردهای لیزر فایبر در صنعت روشنایی

عصر حاضر از روشنایی و نورپردازی سبک های قدیمی فاصله گرفته و به سمت سبک هایی جدید حرکت کرده است. آنچه در صنعت روشنایی امروزی شاهد آن هستیم تنها چند لامپ ساده نیست؛ بلکه ترکیبی از آن همراه با انواع ورق های فلزی است. کاربرد دستگاه لیزر فایبر فلزات در صنعت روشنایی توانسته یک جشن بصری متفاوت ایجاد کند. به مدد این تکنولوژی امکان برش های متفاوت ورق ها و لوله های فلزی در انواع آباژورها و چراغ های رومیزی وجود دارد. بدین ترتیب می توانیم تنوع بیشتری از محصولات این حوزه را شاهد باشیم.

لیزر فایبر، بهترین دستگاه برش و حکاکی فلزات در صنعت

دستگاه فایبر لیزر انتخابی کارآمد و قدرتمند به عنوان جایگزین روش های سنتی برش فلزات است. ویژگی هایی چون افزایش سرعت در برش، راندمان الکتریکی بالا، دقت و کیفیت بالا در برش و حکاکی باعث شده است تا کاربرد دستگاه لیزر فایبر در صنایع مختلف گسترش روزافزونی داشته باشد.

این دستگاه علاوه بر فلزات، در زمینه برش متریال های دیگر چون پلاستیک، شیشه، سرامیک و سیلیکون و … هم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی بیشترین کارایی آن در زمینه برش و حکاکی فلزات تعریف می شود. پیشرفت صنایع مختلف و تولید محصولات در آنها بدون استفاده از این دستگاه امکان پذیر نیست. در صنایع مختلف از تبلیغات گرفته تا جواهرات، خودروسازی، لوازم خانگی و … می توان ردپایی از این تکنولوژی مدرن را در تولید محصولات مشاهده کرد.

اگر در حوزه فناوری برش لیزر مشغول به کار هستید، در فایل دی ایکس اف می توانید مجموعه ای از فایل های لایه باز لیزری را دانلود کنید و کسب و کارتان را با ایده هایی خلاقانه پیش ببرید.

سوال متداول

 کاربرد دستگاه لیزر فایبر فلزات در صنعت جواهرات چیست؟

حکاکی روی دستنبد و النگو- ساخت انواع پلاک های دو بعدی با طرح هایی خاص- حک عیار طلا و لوگو سازنده- حکاکی انواع چهره و منظره روی انگشتر، پلاک و دستبند

مزایای کاربرد دستگاه فایبر مارکینگ در تجهیزات پزشکی چیست؟

کنترل دقیق حکاکی- عدم تماس نازل دستگاه با قطعه مورد نظر و جلوگیری از انتقال آلودگی به آن- امکان استریل کردن تجهیزات تولید شده تا صدها بار بدون کمترین آسیب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب: