انواع روش های برش فلزات

با انواع برشکاری فلزات آشنا شوید (معرفی 10 روش برشکاری فلز)

ورق های فلزات جهت استفاده در صنعت به اندازه های بزرگ ساخته می شوند. با توجه به نیاز پروژه های صنعتی و به منظور تولید محصولات و قطعات مختلف در صنایع، این ورق ها باید از طریق عملیات برش به قطعاتی کوچکتر تبدیل شوند. انواع برشکاری فلزات با استفاده از دستگاه ها و ابزارهای مختلفی انجام می شود. با شناخت روش های برش فلزات و مزایا و معایب هر یک می توان بهترین انتخاب را برای پروژه مورد نظر انجام داد.

انواع برشکاری فلزات

با توجه به نوع قطعه و کاربرد آن تکنیک های مختلفی برای برش استفاده می شود. برای انتخاب بهترین روش برشکاری با توجه به امکانات و شرایط پروژه باید آشنایی کاملی با این روش ها داشت.

در یک حالت کلی این عملیات به دو روش مدرن و سنتی انجام می شود. روش های مدرن برشکاری در مقایسه با تکنیک های سنتی سرعت و دقت بالاتری دارند. به همین دلیل در صنایعی که با فلزات سروکار دارند، روش های مدرن کاربرد بیشتری پیدا کرده اند.

برش لیزری، شیوه نوین برش فلزات

برش لیزری جدیدترین روش برشکاری فلزات است. این روش برای برش ورق هایی با ضخامت 25-10 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت انجام کار برای ورق های فلزی با ضخامت بیشتر کمتر است.

سرعت و سهولت انجام کار، به همراه دقت و کیفیت بالای محصول تولید شده از مهم ترین دلایلی هستند که کاربرد این روش را در حوزه برشکاری فلزات گسترش داده است. امکان برش اشکال پیچیده با کمترین ضایعات و اثر گرمایی اندک لیزر در ساختار فلز از دیگر مزایای استفاده از این روش می باشد.

با طراحی و ساخت دستگاه های برش لیزر امکان برش ورق های مختلف فلز برای ساخت محصولات مختلف چون هدایای تبلیغات، دکوراسیون داخلی و … وجود دارد. در دسترس بودن و امکان دانلود طرح اولیه این محصولات چون طرح لیزر جاکلیدی، وسایل روشنایی، پارتیشن ها و … روند کار با دستگاه های برش لیزر را تسهیل کرده است.

 دستگاه فرز، از روش های سنتی برش فلزات

دستگاه فرز برای برشکاری فلزات

یکی دیگر از انواع برشکاری فلزات، استفاده از دستگاه فرز است. این دستگاه در دو مدل اتومات و دستی وجود دارد. نوع اتوماتیک آن به دلیل داشتن سرعت بیشتر برشکاری فلز کاربرد گسترده تری پیدا کرده است. در روش فرز دستی سرعت انجام کار پایین تر است و برای برشکاری قطعات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه تراشکاری، ساده ترین روش برشکاری فلز

در بین تمام تکنیک های برش فلزات، دستگاه تراشکاری ساده ترین روش برای انجام این عملیات است. در نتیجه چرخش این دستگاه حول محوری دورانی، برش انجام می شود. این روش برای ایجاد سطح مقطع دایره ای شکل ورق های فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. با تغییر وضعیت دستگاه امکان ایجاد سطح مقطع های مختلف ورق فلزات (مانند اشکال مخروطی) وجود دارد.

برش هوا و گاز، قدیمی و مقرون به صرفه

برش هوا و گاز یکی از روش های قدیمی در بین انواع برشکاری فلزات است. در این روش با استفاده از گاز اکسیژن، استیلن و مشعل عملیات برشکاری انجام می شود. با هدایت گاز استیلن و حرارت از مشعل به سمت فلز و دمیده شدن گاز اکسیژن، فلز داغ شده و برش آن انجام می شود.

این روش جهت برش ورق های آهنی و فولادی با هدف ایجاد لبه هایی صاف و تمیز به کار می رود. بیشترین بازدهی برش هوا و گاز در قطعات یا ورق هایی است که ضخامت بین 2000-10 میلی متر دارند. البته، این روش برای ورق هایی با ضخامت 3000-6 میلی متر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برش پلاسما، مبتنی بر حرارت بالا

برش پلاسما یکی دیگر از انواع روش های برش فلزات است که با ایجاد حرارت انجام می شود. مهم ترین ویژگی این روش برش فلزات، حرارت بالای ایجاد شده است. در برش پلاسما با ایجاد حرارت بالای 25 هزار درجه سانتیگراد، ضمن نزدیک کردن فلزات به دمای ذوب، امکان برش و تقسیم بندی آنها به قطعات دلخواه وجود دارد.

بیشترین بازدهی این روش برای برش ورق های فلزات در بازه ضخامتی 30-1 میلی متر است. این بازه ضخامتی با استفاده از یونیت هایی خاص قابل افزایش است. به این ترتیب، امکان برش ورق های فلزات با ضخامت بین 160-0.5 هم میلی متر وجود دارد.

گیوتین، سریع و کم هزینه برای برش ورق

گیوتین از انواع روش های برش فلزات

برش ورق با گیوتین یکی از متدهای سریع و مقرون به صرفه در بین انواع برشکاری فلزات است. این دستگاه شامل دو تیغه است؛ یک تیغه به صورت ثابت و دیگری به صورت متحرک قرار دارد. برای انجام عملیات برش، باید ورق مورد نظر بر روی تیغه زیرین قرار داده شود. با فرود تیغه متحرک از طریق مکانیزم فشار روغن هیدرولیکی بر روی قطعه، برش انجام می شود.

این روش برای برش قطعات فلزی با ضخامت حداکثر 30 میلی متر کاربرد دارد. برش هایی تمیز و چهارگوش و سرعت بالای انجام عملیات از مزایای استفاده از گیوتین است.

واترجت، بهترین روش سرد برش فلزات

واترجت روشی مبتنی بر استفاده از آب برای برش فلزات است. دستگاه های واترجت با ایجاد فشار بالای آب (6000 پوند ) برش را انجام می دهند. با توجه به دقت بالای این دستگاه ها، استفاده از آنها برای ساخت قطعات حساس بسیار پرکاربرد است. در این روش به دلیل عدم وجود تنش گرمایی، لبه هایی صاف با بیشترین کیفیت در برش ایجاد می شود. سرعت بالا و امکان برش فلزات با ضخامت های مختلف از دیگر مزایای کاربرد واترجت است.

برش با اره نواری، سرعت بالا و سهولت استفاده

دستگاه های اره نواری انقلابی عظیم در برشکاری فلزات ایجاد کرده اند. در این روش عملیات برش با استفاده از فشار وزن دستگاه انجام می شود. دستگاه شامل یک میز، گیره نگه دارنده و تیغه برش است. برش ورق های فلز، با قرار دادن آن روی میز و فرود آمدن بخش متحرک دستگاه بر روی ورق انجام می شود. از مزایای برش با اره نواری می توان به کم خطر بودن، قیمت پایین دستگاه و عدم نیاز به سیستم های گران قیمت اشاره کرد.

دستگاه اره دیسک، سرعت و قدرت بالای برش

این دستگاه شامل دیسکی با لبه های شیاردار و تیز است. حرکت دیسک به وسیله موتور و با کمک برق ولتاژ بالا انجام می شود. با حرکت دیسک، تیغه دستگاه به محل مورد نظر برخورد می کند. حرارت بالای تولید شده در این برخورد برشی با کیفیت بالا انجام می دهد. در مقایسه با سایر انواع برشکاری فلزات استفاده از دستگاه اره دیسک ایمنی چندان بالایی ندارد. به دلیل احتمال شکسته شدن دیسک در زمان حرکت دستگاه با سرعت بالا، این روش می تواند برای اپراتور خطرساز باشد.

برشکاری سیمی (وایرکات)، کیفیت بالای برش

وایرکات یکی از روش های پرکاربرد در برش قطعات کوچک و ظریف می باشد. بیشترین کاربرد این روش در مواردی است که برش قطعه بدون ایجاد هیچ گونه فشار و استرسی مورد نیاز است.

در این روش از برش فلزات از یک سیم باریک فلزی (الکترود) برای برشکاری استفاده می شود. عملکرد وایرکات بر مبنای تخلیه جریان الکتریکی از کاتد (الکترود) به آند (قطعه فلزی) است.

برش ایجاد شده به روش وایرکات لبه ها و سطحی صاف دارند. به همین دلیل کمترین میزان پولیش و پرداخت بر روی خطوط برش این روش مورد نیاز است.

در پایان، کدام یک از انواع روش های برش فلزات را انتخاب کنیم؟

برشکاری یکی از روش های کاربردی جهت ایجاد قطعات فلزی با اندازه های مختلف است. انواع برشکاری فلزات به روش های سنتی و مدرن با استفاده از دستگاه ها و ابزارهای مختلفی انجام می شود. با بررسی پارامترهایی چون نوع فلز، ضخامت آن، محل کاربرد قطعه برش خورده، هزینه انجام کار و دقت و کیفیت مورد نیاز می توان بهترین روش برشکاری فلزات را انتخاب کرد.

بدون شک برش لیزری یکی از روش های دقیق و مقرون به صرفه در برش فلزات است. اگر از علاقمندان به دریافت اطلاعات بیشتر درباره این فناوری و کاربردهای آن هستید، به بلاگ فایل دی ایکس اف مراجعه کنید.

سوال متداول

بهترین روش های برشکاری فلزات کدامند؟

در بین روش های گرم برش پلاسما و لیزر را می توان نام برد. اره نواری و واترجت نیز بهترین روش های سرد برش فلزات هستند.

روش های سنتی برش فلزات کدامند؟

فرزکاری، تراشکاری، رزوه زنی، سنگ زنی و سمباده زنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب: