مهم ترین نکات در طراحی کارت ویزیت

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت (برندتان را در ذهن مشتری ماندگار کنید)

کارت ویزیت روشی کارآمد برای تبلیغات کسب و کار است. طراحی یک کارت ویزیت باید به قدری حرفه ای باشد که با قرار گرفتن در معرض نگاه هر بیننده ای، توجه را به خود جلب کند. رعایت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت به شما کمک می کند تا از این ابزار تبلیغاتی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. توجه به این جزئیات می تواند در دستیابی به اهداف تعریف شده شما چون بالا بردن میزان فروش و معرفی برند مفید باشد.

در این مقاله می خوانید: نمایش

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

استفاده از طرح های لیزری کارت ویزیت، به عنوان یک ابزار اثرگذار برای بازاریابی و جذب مشتری است. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به هزاران طرح لیزر این ابزارهای تبلیغاتی دست پیدا کنید؛ از طرح لیزر جعبه هدیه گرفته تا طرح لیزر کارت های ویزیت، استند، تقویم رومیزی و … . با این حال، گزینه ای که می تواند به اهداف شما جامه عمل بپوشاند، طراحی یک کارت ویزیت با رعایت تمام نکات ضروری است.

مهم ترین اطلاعات را در کارت ویزیت خود قرار دهید

اولین نکته مهم در مورد طراحی کارت ویزیت خوب، نوشتن اطلاعات ضروری روی آن است. تا حد امکان این اطلاعات باید خلاصه باشد. از مهم ترین اطلاعات می توان به این موارد اشاره کرد:

  • نام برند / شرکت
  • حوزه کاری تجارت
  • اطلاعات تماس (شماره تماس، ادرس ایمیل، سایت یا شبکه های اجتماعی)

با طراحی یک لوگوی خاص همیشه در ذهن مشتریان بمانید

لوگو، علامت منحصر به فردی است که تجارت شما با آن شناخته می شود. قرار دادن یک لوگوی خاص می تواند در ماندگاری برندتان در ذهن مشتری تاثیر غیر قابل انکاری داشته باشد.

با المان های بصری بازی کنید

از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت ،کنتراست و فونت مناسب است. رنگ پس زمینه، رنگ متن و دیگر المان های بصری کارت ویزیت را به گونه ای انتخاب کنید که اطلاعات روی کارت مشخص و خوانا باشد.

با یک فراخوان، کارت ویزیت را منحصر به فرد کنید

کارت ویزیتی که فقط دارای اطلاعات تماس باشد، چندان قانع کننده نیست. هنر اصلی در طراحی کارت ویزیت این است تا دلیلی برای تماس مشتریان خود بیان کنید. یک شعار یا فراخوان بهترین روش برای بیان چیستی برند و حوزه کاری شماست.

از خوانا بودن متن کارت ویزیت غافل نشوید

از متون خوانا در طراحی کارت ویزیت استفاده کنید

از سری نکات مهم در طراحی کارت ویزیت، خوانا بودن متن چاپ شده است. رعایت تفاوت رنگ پس زمینه و نوشته و عدم استفاده از سایز کوچک متن به خوانا بودن توضیحات چاپ شده کمک می کند.

کارت ویزیت بنر تبلیغاتی نیست!

از درج اطلاعات بیهوده در کارت ویزیت خودداری کنید. توضیح انواع محصولات، خدمات و اطلاعات اضافه در کارت ویزیت مناسب نیست. این توضیحات اضافه فقط کارت ویزیت شما را شلوغ می کند و تاثیر منفی بر اثرگذاری آن دارد.

انتخاب تصاویر متناسب با حوزه تجارت

از دیگر نکات مهم در طراحی کارت ویزیت، انتخاب تصاویری متناسب با برند، شرکت یا حوزه کاری تان است. تصاویر غیر مرتبط با فضای کاری، نقش موثری در معرفی خدمات یا محصولات شما به مشتری و به تصویر کشیدن حوزه تجارت شما نخواهد داشت.

خلاقیت در طراحی را چاشنی کارتان کنید

خلاقیت در طراحی یک فضای کوچک نقش موثری جذابیت طرح نهایی ایجاد شده دارد. با توجه به اطلاعات کلیدی مدنظرتان (نام برند، تلفن، ایمیل و …) برای چاپ روی کارت، می توانید به شکلی خلاقانه از فضای باقی مانده به بهترین شکل استفاده کنید. اگر ایده ای ندارید، نگران نباشید. با استفاده از قالب های آماده در بهترین برنامه طراحی کارت ویزیت می توانید آراستگی و تاثیرگذاری در کارت ویزیت خود را به اوج برسانید.

سادگی را در طراحی کارت ویزیت خود رعایت کنید

سادگی از اصول طراحی کارت ویزیت است. طراحی کارت های ویزیت به شکلی سنتی که با عکس، متن، شعار یا لوگو پر شده باشد، هیچ هدف بازاریابی برای شما دنبال نمی کند. رعایت سادگی در کارت های ویزیت مدرن از مهم ترین نکات در طراحی کارت ویزیت است. این سبک کارت ها، ظاهری متفاوت تر دارند. ضمن اینکه، سادگی و زیبایی آنها توجه مخاطب را بیشتر جلب می کند.

با اشکال متنوع، در طراحی کارت ویزیت سنت شکنی کنید

با طراحی اشکال متفاوت کارت ویزیت متفاوت عمل کنید

همه ما قالب استاندارد کارت های ویزیت را به شکل مستطیل می شناسیم. اما می توانید سنت شکنی کنید و اشکال متنوعی چون دایره، مثلث، دوریبن، طرحی از ساختمان و … خلق کنید.

از نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت هایی با اشکال غیر معمول، بررسی مشکلات خاص این سبک کارت هاست. جا نشدن در جیب یکی از مسکلات رایج طراحی کارت هایی با اشکال متنوع و بزرگ است.

قبل از خلق یک کات ویزیت غیر معمول، ارزش آن را در مقایسه با مشکلات ظاهری مورد بررسی قرار دهید.

به جنس کارت ویزیت به اندازه محتوای آن اهمیت بدهید

ظاهر کارت ویزیت شما به اندازه اطلاعات درج شده در آن حائز اهمیت است. به همین دلیل، انتخاب یک جنس درست را باید به عنوان یکی دیگر از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت در نظر بگیرید.

استفاده از مواد غیر متعارف در طراحی کارت ویزیت، حرفه ای بودن شما را زیر سوال می برد. اما کاغذهای با کیفیت بالا و کلاسیک می توانند تاثیر متفاوتی را ایجاد کنند. برای ایجاد یک طرح منحصر به فرد می توانید از ایده های زیر برای جنس کارت ویزیت خود کمک بگیرید:

  • فلز دوام بالایی برای طراحی کارت ویزیت دارد. گرچه این نوع کارت ویزیت هزینه بالایی دارد، اما، این هزینه با دوام بالای کارت قابل جبران است.
  • چرم و چوب متریالی ایده ال برای این هدف هستند. با این متریال می توانید نوعی بافت برجسته در کارت ویزیت ایجاد کنید. این بافت با ایجاد حس بیشتر در ذهن مخاطب، برند کسب و کار شما را در ذهن مخاطبان تان بیشتر ثبت می کند.
  • کاغذهای بازیافتی یک روش خلاقانه دیگر برای طراحی کارت ویزیت می باشند. این روش به ویژه برای انتقال پیام به مشتریان طرفدار محیط زیست تاثیرگذاری بیشتری دارد.
  • طراحی کارت ویزیت با استفاده از جنس خوراکی هم می تواند یک ایده جالب دیگر باشد. گرچه این سبک کارت ها عمر زیادی ندارند؛ اما، تاثیر ماندگاری در ذهن مشتریان دارند.

سایز استاندارد برای کارت ویزیت تعریف کنید

سایز استاندارد برای طراحی کارت ویزیت، مهم ترین نکته برای دریافت یک خروجی مناسب است. ابعاد استاندارد، 5.5*9.5 و 4.5*8.5 سانتی متر است. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است ضمن مشاوره با چاپخانه مدنظرتان، سایز مطلوب را دریافت کنید. بعد از تعیین سایز، کیفیت فایل قابل ذخیره ( dpi300) را هم به عنوان یکی دیگر از نکات در طراحی کارت ویزیت، بررسی کنید.

با درج آدرس شبکه های اجتماعی، مشتریان را با خود همراه سازید

به عنوان یکی از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت، علاوه بر درج مهم ترین اطلاعات کسب و کارتان، آدرس شبکه های اجتماعی خود را هم مدنظر قرار دهید. نیازی به ذکر آدرس تمام شبکه های اجتماعی فعال تان روی کارت ویزیت ندارید. فقط اطلاعات کانالی که مشتریان شما از آن استفاده می کنند، می تواند مشتریان تان را برای دنبال کردن شما ترغیب کند.

کاربرد جانبی برای کارت ویزیت خود در نظر بگیرید

با یک خلاقیت کوچک می توانید کاربرد ثانویه برای کارت ویزیت تان در نظر بگیرید. سعی کنید یک اطلاعات مفید یا کاربردی که مخاطبان تان در جستجوی آن هستند را در طراحی کارت ویزیت لحاظ کنید. توجه به این موضوع باعث می شود که کارت ویزیت شما در کنار عمر بیشتر، تایمی طولانی تر توسط مشتری نگه داشته شود.

  • درج چند شماره تماس از مراکز خدمات پس از فروش در ماندگاری کارت ویزیت شما نقش موثری دارد. به این شکل می توانید از ماندگاری کارت ویزیت خود برای مدتی طولانی اطمینان داشته باشید.
  • طراحی کارت ویزیت هایی که به عنوان نگهدارنده گیره مو هستند یا قابلیت تبدیل به صندلی مینیاتوری دارند، از دیگر کاربردهای ثانویه ای است که می توانید برای این ابزار در نظر بگیرید.

با یک کاور مناسب، کارت ویزیت خود را ماندگار کنید

کاور مناسب برای کارت ویزیت در نظر بگیرید

استفاده از یک پوشش محافظ علاوه بر ایجاد ظاهری مناسب، باعث دوام کارت شما می شود. پوشش هایی چون طلاکوبی، لیمنت، یو وی و استفاده از جوهرهای متالیک در پوشش کارت، علیرغم اینکه هزینه بر است، اما کارتی چشمگیر و تاثیرگذار در نگاه مشتری ایجاد می کند.

زبان چاپخانه را در کارت ویزیت بشناسید

تنظیم فاصله متن از حاشیه کارت یکی از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت است. نوشته هایی که دقیقا در محل برش هستند، برای چاپ گزینه مناسبی نیستند. با تعیین محل برش، طرح شما به همان شکلی که قصد دارید چاپ می شود.

فرمت استاندارد چاپ کارت ویزیت را بشناسید

به عنوان آخرین اصول طراحی کارت ویزیت باید فرمت مناسب برای ذخیره فایل را بشناسید. بهترین فرمت فایل های چاپی، Tiff است. در سایر فرمت ها (JPEG ,PNG) کیفیت مطلوبی در چاپ وجود ندارد.

یک طراح گرافیک استخدام کنید

اگر بودجه شما اجازه می دهد، حتما استخدام یک طراح گرافیک را در برنامه خود قرار دهید. طراح گرافیک می تواند به بهترین شکل ایده های شما را به یک کارت ویزیت زیبا و تاثیرگذار تبدیل کند.

برد در بازار رقابت با رعایت اصول مهم طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت به عنوان یکی از مهم ترین ابزار تبلیغاتی تاثیر چشمگیری در جذب مشتری دارد. به همین دلیل، طراحی آن مستلزم توجه به اصول و قواعدی خاص است. رعایت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت، علاوه بر ایجاد پرستیژ کاری، گام موثری برای انتقال حرفه و خدمات به مشتریان و دوام شما در بازار رقابت است.

در هر حرفه ای مشغول به کار هستید، می توانید با مراجعه به فروشگاه فایل دی ایکس اف به مجموعه متنوعی از انواع طرح های لیزری به عنوان هدایای تبلیغاتی برای برند خود دست پیدا کنید.

سوال متداول

بهترین نوع فایل برای چاپ کارت ویزیت کدام است؟

Tiff- سایر فرمت ها (JPEG ,PNG) کیفیت چاپ مطلوبی ندارند

اطلاعات مهم برای درج در کارت ویزیت کدامند؟

نام برند / شرکت – حوزه کاری تجارت و اطلاعات تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب: